AKOM İstanbul üzere yağış uyarısında bulundu

İstanbul’un gece yarısından itibaren yağışlı havanın etkisine gireceğini açıklanan AKOM, çarşamba ve perşembe günü etkisini arttıracak yağışlar üzerine vatandaşları tedbirli olmaları üzerine uyardı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kıyamet Koordinasyon Merkezi (AKOM), İstanbulgenelinde bu tün yarısından itibaren yağmur uyarısında bulundu. AKOM, vatandaşların çarşamba ve perşembe günleri enerjik olması muhtemel yağışlara cebin tedbirli olmaları gerektiğini belirtti.

AKOM’un açıklamasında “Yağışların zaman içerisinde etkisini artırması, yağmur anında akva rüzgârla beraber yer saha kuvvetli gök gürültülü sağanak yağmur bekleniyor” denildi. Antrparantez yağışlı havanın perşembe akşam saatlerine büyüklüğünde etkin olabileceği da belirtildi.

AKOM’a göre yağışlı havayla birlikte balkır ve yıldırım birlikte bekleniyor. Kısa devamlı ve apansızın bastıran sağanaklar şeklinde faal olması beklenen yağışların ara sıra bölgelerde normalin üstünde olması dahi muhtemel. AKOM, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedarikli ve müdebbir olunmasını istedi.

Meteoroloji’den 12 il için ‘sarı’ kodlu uyarı

 

Share: