Akıbet zaman haberi | Uyuşturucu ticareti yaptığı gerekçesiyle tutuklanan sanıktan yepyeni defans

Kocaeli’de eroin ticareti yaptığı gerekçesiyle tutuklanan ve savunmasında nadim olduğunu belirten sanık, “Ego cezaevindeyken oğlum esrar kullandığı amacıyla vefat etti. Ailem çökmek amacıyla” diye niteleyerek tahliyesini istedi. Mahkeme heyeti, sanığın 8 sene 4 kamer hapisle cezalandırılmasına karar verdi.

Edinilen bilgiye bakarak, Azmak ilçesinde H.S.’nin metal ticareti yaptığı bilgisini düz polis ekipleri harekete geçti. Polis Güçleri ekipleri, maharet ve fiziksel takibin ardından şahsı gözaltına aldı. İfadesi alınan H.S., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

“Oğlum maden kullanmaktan öldü”

“Metal ticareti yapma veya sağlama” suçundan için sav açılan H.S.’nin, Kocaeli 3. Ağır Sıklet Ukubet Mahkemesi’nde yargılanmasına devam edildi. Duruşmaya vakfedilmiş maznun ve avukatı katıldı. Pişman olduğunu söyleyen H.S., “Ego cezaevindeyken oğlum uyuşturucu kullandığı için son etti. Ailem çözülmek amacıyla, 2.5 ve 4 yaşlarında iki kızım var. 4 yaşındaki kızımı okula götüreceğim. Boşaltma ve beraatimi istiyorum” dedi.

“8 sene 4 kamer mahpushane”

Murafaa heyeti, sanığın 8 yıl 4 ay kodes ve 16 bin TL dünyalık cezasıyla cezalandırılmasına karar verdi. – KOCAELİ

Share: