Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Acılı, kullanılmamış yılın geçmiş bebeklerini görüşme etti (2)

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Kükremek Kederli, Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nde dünyaya mevrut yeni yılın geçmiş bebeklerini konuşma etti.

Nazır Izdıraplı, eskimemiş yılın evvel bebeklerinden Esmer Yiğit Çığlık’i ziyaretinde, süt kuzusu ve annenin keyif durumuyla ilişkin hikmet aldı.

Anneye türlü hediyeler veren Izdıraplı, hastanede normal doğumla 3 kilogram 600 gram olarak ilk çocuğunu dünyaya getiren esas Kübra Elem’i kutladı ve süt kuzusu Kara Kahraman’in ömrünün etraflı, bahtının pir olmasını irade etti.

Bebeğini kucağına almanın mutluluğunu dallı güllü temel Kübra Ateş, “Çok adamakıllı ayrımsız ihtisas, Rabbim inşallah olmayanlara bile şans paha. Parçalanmamış sağlıkçıların 2023 yılının huzurlu, bahtiyar geçmesini diliyorum. Ankara Kent Hastanesine hizmetlerinden dünya çokça teşekkürname ediyorum. Vekil Hanım’a da ziyaretleri ve hediyeleri üzere çokça teşekkürname ederim.” dedi.

Yanık, normal doğumla 3 kilo yerine dünyaya gözlerini açan Ecrin Masal ve annesi Ayşegül Aziz ile 4 kilogram 700 gram yerine dünyaya gelen Muhammet Tehlikesiz ve annesi Hazal Güçlü’yü bile görüşme etti.

Bakan Üzüntülü, gazetecilere yaptığı açıklamada, bakanlığın tıpkı geleneği yerine bakir yılı ilk doğan bebekle karşıladıklarını söyledi.

Ev ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak veladet yardımlarıyla bu arada ayrıca bakir uygulamaya alınan Ev Bindi Programıyla ailelerin yanı sıra olduklarını tamlayan Acılı, “Çocuklarımızın mıhlı dünyaya gelebilmesi için annelerin ihtiyacı olan destekten başlayarak çocukların doğumundan sonraki süreçleri; terbiye, keyif ihtiyaçlarının sağlanmasında maddesel manevi temas makule desteği nezaret adına sağlıyoruz, sağlamaya bitmeme edeceğiz.” diye niteleyerek konuştu.

Çocukların gelişimlerindeki rastgele soy desteğin eke olduğuna dikkati calip Yanık, şunları kaydetti:

“Dallar geleceğimiz. Bu haddinden fazla duyduğumuz, çokça söylediğimiz benzeri cemi ama haddinden fazla gerçek tıpkı bilcümle. Çocuklarımızın gelecekte mutlak, yaratıcı ve mutlu erler kendisine yetişebilmesi için mevlit öncesinden başlayarak desteklenmesi, ailelerin desteklenmeleri önemlidir. Bunun amacıyla de bugüne büyüklüğünde olduğu kabilinden bundan sonra da çok bati bire bir biçimde çalışmalara bitmeme edeceğiz.”

Deniz Yanık, şifahane personelinin da eskimemiş yılını kutladı, onlarla ışık çektirdi. (2)

Share: