AİÇÜ ile Tez-Kop-İş sendikası arasından toplu hizmet akdi imzalandı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) ile Türkiye Ticaret, Kooperatif, Yetişek, Kürsü ve Fena Hâlde Sanatlar İşçileri Sendikası (Tez-Kop-İş) ortada şişko iş sözleşmesi imzalandı.

AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut ile Çabuk-Kop-İş Sendikası Erzurum Toprak Başkanı Hakan Aldanmaz eliyle imzalanan dolgun hisse senedi sözleşmesinden 267 iştirakçi yararlanacak.

AİÇÜ kadrosunda 4857 dar aksiyon kanunu hükümlerine göre çalışan işçilerin 01.11.2022 – 31.12.2024 yıllarını kapsayan toplu iş sözleşmesi ile bütçe imkanları ölçüsünde majör kazanımlar sağlandığını belirten Rektör Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, yapılan sözleşmeyle toplumsal arkalama, ikramiye, kemirmek, mülhak ifa, sefer, grup pozisyonu ücretleri, bala ve yakıt yardımı gibi sosyal, iktisadi ve özlük konularındaki kazanımların bitmeme ettirildiğini söyledi.

Acele-Kop-İş Sendikası Erzurum Bölge Başkanı Kurt, işçilerin içtimai şartlarındaki iyileştirmenin devamını sağlayıcı sözleşmeye yaptığı katkı ve emeklerinden etraf Prof. Dr. Felaket’a teşekkür ettiğini söyledi. – AĞRI

Share: