“Ağrı’nın Zirvesinde Uygulayım Bilimi Yarışması” protokolü imzalandı

Veca Valiliği himayelerinde Dert İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü ile Hayrettin Akkuş Sağlık Eğitim ve Teknoloji Ihya Vakfı beyninde Balkı genelindeki cemi ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenecek olan “Dert’nın Zirvesinde Uygulayım Bilimi Yarışması” protokolü imzalandı.

Ağrı Valiliği Derinti Salonunda düzenlenen imza törenine Veca Valisi Dr. Osman Varol, İl Milli Terbiye Müdürü Hasan Kökrek, Sunny Elektronik A.Ş. Umumi Heyet Başkanı Fakirlik Atmaca, Sunny Elektronik A.Ş Ar-Ge Merkezi Uygulayım Bilimi ve Yapıt Umum Müdür Yardımcısı Zevalsiz Öz Saygı Bol ve Sunny Elektronik A.Ş. Pazarlama Direktörü Melike Oğuz katıldı.

Protokol çerçevesinde düzenlenecek olan yarış ile Dert İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü bünyesinde yetişek gören tüm ortaokul ve lise öğrencilerinin teknolojik tasarımlar yapmaya isteklendirme edilmesi, teknolojiye müspet yönde ilginin artırması ve mesleki becerilerini geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

“Balkı’nın Zirvesinde Uygulayım Bilimi Yarışması” sonucunda 1.’ye 75.000, 2’ye 50.000 ve 3’üncüye 25.000 TL ödülün verileceği yarış ön eliminasyon ve bitiş etabı koyulmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Civar elemede başarılı olan parçalanmamış okulların materyal ihtiyaçları Hayrettin Atmaca Keyif Terbiye ve Uygulayım Bilimi Geliştirme Vakfı marifetiyle karşılanacak. – AĞRI

Share: