Ağrı’daki koygun kazada kahreden tafsilat! Hayatını kaybeden 2 hayat ilkin devrilen pancar yüklü tıra arkalama amacıyla gitmiş

Ağrı’üstelik iki tır ile bir eğreti otobüsünün karıştığı gidiş geliş kazasında yaşamını yitiren 7 kişiden Emrah Solmaz ve Eşref Sap’ın, henüz önce ilçe işleyen pancar gebe tırın hisse senedi makinesiyle kaldırılmasına dayanaklık etmek için görüngü durumunda bulunduğu öğrenildi.

KARDEŞİNİN YARDIMINA GİTMİŞLER

Kazada hayatını kaybeden Emrah Solmaz’ın amcasının oğlu Memduh Solmaz, ölen kuzeninin, arkadaşı Eşref Sap ile tırı devrilen kardeşinin yardımına gittiğini söyledi.

“KEPÇEYLE ARACI KALDIRMAK İSTERKEN OTOBÜS DALIYOR”

Tırın bölgeden kaldırılması sırasında ikinci kazanın meydana geldiğini tamlayan Solmaz, “Esbak miftah, Emrah’ın kardeşine ilişkin ve kaymakamlık yapıyor. Ilçe de 10.30 civarında oluyor. Arabayı yöneltmek amacıyla kepçe falan getirmişler. O tam ara bulucu kazanmak isterken otobüs geliyor, dalıyor. O sırada Eşref ve Emrah mevt ediyor. Duygulu duymaz kendi araçlarına yardıma gitmişler ama otobüs hepsini ezmiş” dedi.

KAZADA 7 KİŞİ FECİ ŞEKİLDE HAYATINI KAYBETTİ

Kazanın haddinden fazla incitici olduğunu dile getiren Solmaz, hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi. Van’dan Balkı istikametine giden 34 EG 1164 plakalı Van Yolu firmasına ilgili arızi otobüsü ile biri çükündür gebe iki tırın Tutak kaymakamlık merkezinde cemaziyelevvel karıştığı kazada, yalaz alan otobüsteki cuşiş itfaiye aracı ekiplerinin teferruatlı uğraşları sonucu söndürülmüştü. Kazada 7 kişi camit, 2’si güç 18 hayat yaralanmıştı.

Share: