AFYONKARAHİSAR – Sanatçıların Gözünden Nazik Taarruz Kompozit Sergisi açıldı

Afyonkarahisar Valiliği ve İl Hars ve Turizm Müdürlüğü işbirliğinde Şişman Hücum’un 100. Yılı etkinlikleri kapsamında kompozit işporta açıldı.

Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜMÜLATÖR) Sevda Çerçel Kültür Merkezi’nde açılışı yapılan sergide, sanatçıların olaylara göz açısının henüz değişik olduğunu söyledi.

Yiğitbaşı, “Bizim toplumsal belleğimizi hararetli burulmak amacıyla bu büyük anları, sene dönümlerini tarihte yer tutmuş gelgel duyduğumuz, övünme duyduğumuz, yıpranmamış neslimize anlatacağımız Nazik Taarruz gibi milli mücadelenin ayrımlı safhalarını, tarihin kocaman parçalarını anlatabilmenin adamakıllı tıpkı yolu dahi laf. Sanatçıların gözünden bu balaban tarihlerin büyük yıl dönümlerin işlenmesi çokça çokça kıymetli. Zira sanatçının bakışı amiyane haddinden fazla elan ayrımlı. Onların algısı, onların odaklanması bizlerin kalbine, ruhuna dokunması amiyane çokça değişik.” ifadesini kullandı.

Daha bilahare serginin açılış kurdelesi kesildi.

Yiğitbaşı, açılışa katılan İkmal ve Garnizon Komutanı Sancak Osman Yiğit, AKÜ Rektörü Mehmet Karakaş, İl Hars ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır ile sergiyi gezdi.

Sergide eserleri bulunan sanatçılar, Yiğitbaşı ve davetlilere eserleri hakkında bilgelik verdi.

Share: