Adlı estetikçi Akbaş: “Ihtiyarlık belirtilerinden çevre insanlar aha ve familya içre ‘mobbinge’ maruz kalabiliyor”

Adlı estetikçi Deniz Kazı: “Ihtiyarlık belirtilerinden ekolojik ortam insanlar işte ve eş süresince ‘mobbinge’ maruz kalabiliyor”

SAMSUN – Ünlü estetikçi Doç. Dr. Dirimsel Deniz Kazı, “Yaşlılık sonrası sarkmalardan haddinden fazla rahatsız olanlar, insanların verdiği tepkilerden, menfi mobbing tarzında karşılaştıkları cümlelerden haddinden fazla etkilenirler. Zımnında ihtiyarlama sonrası bu sıkıntılarından kontekst mesleğini değiştiren insanlar de çokça çok sayıda artmaktadır” dedi.

Kişilerin yaşları ilerledikçe ve saha çekiminin etkisiyle yüzlerinde oluşan sarkmalar ruhsal travmalara illet olabiliyor. Kimi insanlar bu durumu tabii yerine karşılarken kimi insanlar ise bu durumdan erinçsiz oluyor. Çevrenin verdiği kontra ifadelerden etkilenen insanlar yüz gençleştirme ameliyatları amacıyla beğenilen merkezlerine başvuruyor. Samsun FBM Tababet Merkezi sahibi Beğenilen ve Plastik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Dirimlik Akbaş ise beniz gençleştirme ameliyatları ile ait bilgi verdi. Akıbet yıllarda yüz germe ve gençleştirme ameliyatlarına ilginin berenarı erdemli olduğu tabir fail Dr. Deniz Kazı, “Averaj eş ömrünün uzaması, soylu erki zenginlik düzeyinin önceki yıllara göre elan de ongun olması, insanları aut manzara üstüne daha bile ileriye ilerletmiştir. İnsanlar gençlik dönemlerinde kim güzelliklerini, ışık ve albümlerden gördükçe özleyip o dönemlerini arar olmuşlardır. Düzlük çekimine sınırlanmış yüzümüzde oluşan sarkmaların aynı zayıflık anlamsız verdiği düşünülür. Etraftaki insanlardan gelen ‘sana hangi oldu?, yaşlanmışsın’ kabilinden kavramlar bağımlı kim moral bozukluğuna bozukluk tamam. Aynaya baktıklarında eski zamanları hatırlamaya başlarlar. Başkaca antlaşma içerisinde o bahsettiğimiz saha çekimine kapalı olan sarkmalar, insanları aynalardan da uzaklaştırır. Hakeza durumlarda 2 nev insan düşüncesi vardır. Birisi bu sarkma ve yaşlanmaları natürel yerine karşılayanlardır. Gayr ise yüzlerinde oluşan yaşlılık sonrası sarkmalardan çok rahatsız olanlardır. Diğer insanların verdiği tepkilerden, karşıt mobbing tarzında karşılaştıkları cümlelerden çok etkilenirler. Nedeniyle ihtiyarlama sonrası bu sıkıntılarından kıran mesleğini muhavvil insanlar da çokça çok sayıda artmaktadır. İş hayatında bile ‘çıktı ayn uğrunda bulunup bu işi yapamazsın’ tarzında cümlelerle karşılaşıp, mobbing’e maruz kalınma durumları de görülmektedir. Bunun dışında evliliklerde da bu yaşlanma sorunları aileyi veya evli olan çiftleri menfi yönde etkilemektedir. Çiftlerin birbirlerine ‘yaşlandın ve anneme gitgide benzedin’ gibi familya içi mobbing kavramlarına biz bundan sonra çokça çok karşılaşıyoruz. Bu nitelik ailelerde çözülmelere, ayrılıklara kadar götüren sonuçlar doğurmaktadır” diye niteleyerek konuştu.

“Bu sav zahmetsiz halledilebilir”

Akbaş şunları söyledi: “Meğer yaşlanma normal fizyolojik benzeri süreçtir. Ama bu yaşlanma durumu işimizi, evliliğimizi, sosyalliğimizi etkiliyorsa şurası bilmeliyiz ki tıpkı burun estetiği üzere kolay ve kıytırık ayrımsız şekilde insanları sakat hallerine veya daha adamakıllı yüzlere kolaylık ulaştırabilmekteyiz. İnsan yaşlanmaya vabeste yüzünde oluşan durumları tabii ve alışılagelen karşılıyorsa bağımlı ki bu tevakki etmek duyulması gereken gayet muhtemel tıpkısı durumdur. Amma bu format bahsettiğimiz şekilde işini ve günce yaşantısını dokunaklı yönde etkiliyorsa bizlere danışarak bu sorunu basit halledebileceklerini bilmelerini isteriz.”

Share: