Adıyaman yöntem haberleri: Gerger ve Sincik’e doğalgaz müjdesi

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Adıyaman Saylav Ahmet Okumuş’ın girişimleriyle Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, Sincik ve Gerger ilçelerine doğalgaz hattı çekilmesi için buyruk verdi.

Saylav Ahmet Işıklı, Adıyaman biçim, Gölbaşı, Besni, Kahta, Samsat Çelikhan ve Tut ilçelerinin ardından Sincik ve Gerger ilçelerine dahi doğalgaz çekilmesi amacıyla gerekli girişimlerde bulundu.

Mebus Ahmet Işıklı, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı programda Sincik ve Gerger ilçelerine doğalgazın çekilmesinin vazgeçilmez olduğun dile getirdi.

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, Akmercan Doğalgaz Dağıtım Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Gazi Akmercan’a bu iki ilçeye doğalgaz çekilmesi noktasında ferman verdi.

Konuyla ait açıklamalarda mevcut Mebus Ahmet Ziyalı hizmette eksen tanımadıklarını belirterek, “Adıyaman merkez ilkin tevessül etmek amacıyla ilçelerimizi ve beldelerimize doğalgaz hattı çekildi.

Son adına Sincik ve Gerger ilçemize doğalgaz çekilmesi için cumhurbaşkanımızla görüştük, kendisi zaruri talimatları verdi.

artık dağıtım şirketi olan firma gereğini adına getirecektir. Seçme alanda olduğu üzere vatandaşımızın bolluk seviyesini ve şen benzeri yaşam sürmesini ulaşmak hesabına elimizden gelen hizmeti yapmanın gayretinde olduk. imdi birlikte bire bir hız içerisinde bakım edeceğiz. Özellikle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan kalkışmak amacıyla emeği sabık herkese teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu. – ADIYAMAN

Share: