Adana’da komşusunu av tüfeğiyle öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet istemi

Adana’da komşusunu av tüfeğiyle öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan maznun karşı, “kasten kasten katil” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle sav açıldı.

Merkez Seyhan ilçesi Yeşilyurt Mahallesi’nde 5 Temmuz’da zir ikmal komşusu Ahmet Pekyen’i (66) av tüfeğiyle öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan L.D. (26) karşı planlı soruşturma tamamlandı.

Savcılıkça hazırlanan ve Adana 13. Yoğun Ukubet Mahkemesince akseptans edilen iddianamede, maznun ve öldürülen beyninde öncesine dayalı münazaa bulunduğu, karakola müracaat ederek birbirlerinden şikayetçi oldukları ve olaydan iki çevrim önce sanık ile öldürülen Pekyen’in oğlunun tartıştığı belirtildi.

İddianamede, görüngü haset sanığın av tüfeği ile balkona çıktığı, maktulün de hariç çıkmasını beklediği, aynı süre sonra yapı önüne gelen komşusu Ahmet Pekyen’e av tüfeği ile acı ederek öldürdüğü, bu yönüyle sanığın eylemini ayrımsız plan dahilinde gerçekleştirdiği bildirilerek, L.D’nin “kasten kasten katil” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması istendi.

İddianamede ifadesine düz sunulan tutuklu maznun, hakkındaki suçlamaları kabul etmedi.

Yeşilyurt Mahallesi’nde 5 Temmuz’da Ahmet Pekyen, komşusu L.D. marifetiyle tüfekle vurularak yaralanmış, kaldırıldığı Seyhan Oran Hastanesi’nde müdahaleye karşın kurtarılamamıştı. Gözaltına alınan L.D. çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanmıştı.

Share: