Adana’da evlerine andırmak amacıyla otomobil çalan 3 arkadaş tutuklandı

Çalınan aracın fotoğrafı

Zanlıların emniyetten çıkarılması

İl Güvenlik Müdürlüğü tabelasından ilim Adana’da evlerine yaklaşmak üzere makine araklayan 3 arkadaş tutuklandı

ADANA – Adana’da evlerine andırmak için kat paraları kalmayınca makine çaldıkları doğacak sürülen 3 refik tutuklandı.

Merkez Sarıçam ilçesinde oturan Ahmet O. (35), işe müracaat etmek amacıyla evinden otomobiliyle ayrıldı.

Ahmet O. daha sonraları otomobilini Orhangazi Mahallesi Kozan Caddesi’ndeki bir akaryakıt istasyonunun yakınına park edip servis aracıyla yola devam etti.

Gece aksiyon yerinden döndüğünde aracını otopark ettiği yerde bulamayan Ahmet O, durumu polise bildirdi.

Bunun üstüne İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Oto Hırsızlık Seksiyon Amirliği ekipleri, olayla ilişik araştırı başlattı.

Ekipler, bölgedeki hareket yerlerine ait güvenlik kamerası görüntülerinden yola çıkarak aracı Serhat T. (28), Enes Y. (27) ve Merih Deniz K’nin (33 çaldığını tespit etti.

“Hırsızlık”, “metal istimal” ve “cerh” gibi olaylardan haddinden fazla sayıda cürüm kayıtları bulunan bu kişilerin çaldıkları bahis konusu araçla Kozan ilçesine gittikleri belirlendi.

İlçeye revan ekipler, şüphelilerden Serhat T. ve Enes Y’yi çaldıkları araçla gidiş halindeyken, arkadaşları Merih Bahir K’yi üstelik ikametinde yakaladı.

Zanlılarin ifadelerinde, olay haset Kozan’dan otobüsle iklim merkezine gittiklerini, dönüşte kat paraları kalmadığı için otostop yaptıklarını, kimsenin kendilerini araçlarına almaması üstüne otopark halindeki otomobili çalıp ilçeye döndüklerini söylediği öğrenildi.

Emniyetteki işlemlerin arkası sıra adliyeye irsal edilen üç sakil, çıkarıldıkları gözetleyici barış ceza hakimliğince tutuklandı.

Share: