Adana’da bırakıldığı otomobilde yaşamını yitiren çocuğun cenazesi defnedildi

Adana’nın şekil Seyhan ilçesinde, geri bırakıldığı otomobilde hayatını kaybeden 3 yaşındaki çocuğun cenazesi Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde toprağa verildi.

Yeşilyuva Mahallesi’nde, evvel Suriye uyruklu Sifeddin Malahafji’nin kardeşinin gelişim yerini ziyareti sırasında, uyuduğu için otomobilinde bıraktığı ve aracına döndüğünde öldüğünü ayırt ettiği 3 yaşındaki oğlu Badr Aldın Malahafji’nin Adana Adli Tıp Kurumu morgundaki ölü açımı işlemleri tamamlandı.

Çocuğun cenazesi, burada familya üyelerine konfirmasyon edildi.

Cet Malahafji’nin akrabalarından Şaban Köseoğlu, Adana Adli Tababet Kurumu uğrunda gazetecilere, ailenin Hatay’de yaşadığını ve çocuklarıyla Adana’ya dün gezmeye geldiklerini söyledi.

Babanın, araçta uyuyan çocuğunu gelişmemiş müzakere planı nedeniyle yanına almadığını ve uykusundan uyandırmadığını belirten Köseoğlu, “Çocuk araçta uyuduğundan ortalık camı dahi açıyor. Aracın camı 5 santimetre büyüklüğünde yalınlık ama çocuk havasız kalıyor. Ata aracı gölgeye otopark ettiğini zannediyor ama bir zaman sonra açacak gölgeden çıkıyor, gün geliyor. Gelgel bile hamam. Bunun etkisiyle çocuk Allah’ın rahmetine kavuşuyor.” dedi.

Cenaze defnedildi

Badr Aldın Malahafji’nin cenazesi, Adana’dan defnedilmek için ailenin yaşadığı Hatay’ın Reyhanlı ilçesine götürüldü.

Cenaze, Reyhanlı Mezarlık Kompleksi’ndeki işlemlerinin arkası sıra ailesi ve yakınlarının katılımıyla Tayfur Sökmen Mahallesi Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Yeşilyuva Mahallesi’nde, esbak, oğlunu otomobilde bırakan Sifeddin Malahafji, aracına döndüğünde çocuğun camit bedeniyle karşılaşmış, oğlunu özlük imkanlarıyla hastaneye götürmüş ancak çocuğun hayatını kaybettiği bildirilmişti.Share: