Adana’da aracında esrar satarken yakalanan sanığa 18 sene 9 kamer mapushane

Adana’de aracında uyuşturucu ticareti yaptığı gerekçesiyle yargılanan tutuklu sanık, 18 yıl 9 ay mahpushane ve 37 bin 500 liralık adli para cezasına çarptırıldı.

Adana 12. Yoğun Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, vakfedilmiş maznun B.Ç. cezaevinden Gürültülü ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) yoluyla katıldı. Sanık avukatı mahkeme salonunda amade bulundu.

Cumhuriyet Altını savcısı, temel hakkındaki mütalaasında, sanığın polis ekiplerince forma Seyhan ilçesi Barbaros Mahallesi’nde, otomobilinde tün saatlerinde kâğıt para içine sarılı esrar satarken yakalandığını belirtti.

Savcı, fenomen tayin ve yakalama tutanağı ve sanığın eş suçlardan sabıkalı olması de dikkate alınarak B.Ç’nin “eroin yahut uyaran bap ticareti etme yahut sağlama” suçundan cezalandırılmasını ve mevcut halinin devamına karar verilmesini istedi.

Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen B.Ç, “Kimseye uyuşturucu satmadım. Tahliyemi ve beraatimi dilek ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti, “metal yahut münebbih konu ticareti yapma yahut sağlama” suçundan 18 yıl 9 kamer delik ve 37 bin 500 teklik adli servet cezasına çarptırdığı B.Ç’nin mevkufiyet halinin devamına karar verdi.

Share: