Adana’da akrabasının evinde öldürülmüştü, kıya zanlısı tutuklandı

Adana’nın Kozan ilçesinde akrabasının evinde öldürülen kişinin kıya zanlıları adliyeye irsal edildi. Cinayeti işlediğini itiraf fail Osman C. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, başka 4 bed erkin kaldı.

Kozan ilçesinde 21 Son Teşrin haset sabahleyin saatlerinde Medeni Baylan adlı hayat, ziyarete geldiği akrabasının evinde silahlı saldırıya uğrayarak hayatını kaybetmişti. Baylan cinayetinde, Kozan Cumhuriyet Altını Savcılığının başlattığı soruşturma sonucu polis ve açıkgöz ekipleri aracılığıyla gözaltına alınan Osman C., Erol D.N., Necati G., Erkan A. ve Hüseyin A. adliyeye atıf edildi. Şüphelilerden Osman C., cinayeti kendisinin işlediğini itiraf ederek tutuklandı, farklı şüpheliler ise serbest kaldı.

İddiaya göre, cinayet gecesi tıpkı evde Osman C. ve kızının dahi olduğu, beraberindeki arkadaşları ile evde küsurat Osman C.’nin, kızının evde taciz edildiği amacıyla cinayeti işlediği müstakbel sürüldü. Osman C.’nın 2019 ve 2021 yıllarında mızrap ve cinayet nedeni ile tutuklandığı ve 1 ay ilk denetimli serbestlik ile çıktığı öğrenildi.

Cinayetten elan geçmiş da cezaevine giren Osman C., 21 Son Teşrin haset Kentlileşmiş Baylan’yı öldürdüğünü ifadesinde belirtmesi üstüne zaman çıktığı Kozan Adliyesindeki adli makamlarca yeniden tutuklanarak cezaevine gönderildi. – ADANA

Share: