Acun şampiyonu milli kick bokscu memleketinde çiçeklerle karşılandı

– Acun şampiyonu milli kick bokscu memleketinde çiçeklerle karşılandı

RİZE – Milli formayla acun şampiyonu olan Rizeli Kick Boks sporcusu Cemren Temizel, havalimanında çiçeklerle karşılandı.

Acun Gençler Kick Boks Şampiyonası, 30 Eylül ile 08 Ilk Teşrin 2022 tarihleri ortada İtalya’nın Jesolo şehrinde gerçekleştirildi. Düzenlenen şampiyonada milli format ile 65 kilogramda Low Kickte uğraş fail Çaykur Rizespor kulübü takımından Cemren Temizel, rakibini yenerek Dünya Şampiyonluğunu kazandı. Uçakla Rize- Artvin havalimanına gelen 18 yaşındaki Temizel, arkadaşları, antrenörleri ve ailesi aracılığıyla balaban bir cümbüş ile karşılandı.

“Orada İstiklal Marşını okutmak çok alım vericiydi”

Şampiyonada Acun’ya bağımsızlık marşını okutmaktan haddinden fazla çalım duyduğunu rapor fail Cemren Temizel, “Öncelikle milli topluluk hesabına yarıştığım üzere çok gururluyum. Ülkeme bu ödülü getirdiğim amacıyla haddinden fazla mutluyum. Ahmet hocam yardımıyla buralara geldim. Hocamdan de bin yol Tanrı razı olsun. Duygularım çok tarifsiz. O duyguları anlatamam. Kelimelere sığmaz. Orada İstiklal Marşını okutmak çok alım vericiydi. Çok mutlu oldum çokça duygulandım” ifadelerini kullandı.

“Morali ve psikolojisi durumunda olduğunda dünyada yenemeyeceği rakip yoktur”

Cemre’nin Dünya’bile yenemeyeceği rakibin olmadığını söyleyen antrenörü Ahmet Zorlayış, “Bazen hissiyat vardır o duygular anlatılmaz. Yalnız yaşanır. Sportmen kalkmak bana kader olmadı ama antrenör olarak milli takımlarda fariza aldım. Orada İstiklal marşını dünyaya dinletmek çok gurur vericiydi. Bayrağımızı göklere dikmek. Hoşur anlatılmaz bir öz. Kürsüye çıkan sporcunun ambiyansı elan değişik oluyor. Antrenör yerine o duyguları yaşıyorsak sporcunun o zaman ki duyguları kelimelere sığmaz. Rize’de aynı önceki oldu. Kick boks’üstelik ilk defa Rize’den böke çıktı. Cemren karakter yerine çokça dolgunca ayrımsız âdem. Kişiliği olsun, karakteri olsun, takdire valör birisi. Cemren iyi benzeri sportmen. Maneviyat, motive açısından de çok çok desteğe ihtiyacı olan ayrımsız sportmen. Morali ve psikolojisi durumunda olduğunda Acun’üstelik yenemeyeceği rakip yoktur. Cemren bugüne kadar Allah’a hamd olsun hiçbir maçını kaybetmiyor. İlk maçından dünya şampiyonluğuna büyüklüğünde tek maçı kaybetmedi. Kariyerine şampiyonlukla başladı, şampiyonlukla devam şayan inşallah. Çok edisyon aynı proses oldu. Seçme bölüm antrenman yapıyordu çok zordu amma rabbime şükürler olsun bunların karşılığını ziyadesiyle aldık” şeklinde konuştu.

Share: