Acun şampiyonu güreşçi Belgit Akbudak, memleketinde coşkuyla karşılandı

Sırbistan’da düzenlenen Acun Güreş Şampiyonası’nda grekoromen stilde kızıl madalya kazanan Hisse Senedi Akbudak, memleketi Kahramanmaraş’ta coşkuyla karşılandı.

Kahramanmaraş Havalimanı’nda çiçeklerle karşılanan Burhan Akbudak’a sportmen arkadaşları birlik gösterisinde bulundu. Milli sporcu, havalimanındaki karşılama programın ardından Büyükşehir Şehremini Hayrettin Güngör’ü musahabe etti.

Akbudak, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, namına destek olan herkese teşekkürname etti.

Şampiyon olduğu üzere mutlu ve cazibedar olduğunu anlatım fail milli sportmen, “23 sene aradan sonradan en son 1999 yılında Harun Doğan dünya şampiyonu olmuştu. 23 sene aradan sonra madalyalı şehre dünya şampiyonasından madalya ile dönmenin gururunu yaşıyorum. Bu anlamda destek veren yakarış eden herkesten Tanrı razı olsun. Sporun ve sporcunun yanında olan Cumhurbaşkanımız ve önceleri güreş yaptığı zamanlarda kendisini kat sayı alıp, çalım mümasil olarak benimsediğim şu anda becerikli namına yanımızda desteklerde mevcut Haysiyet Eroğlu başkanımıza bile teşekkürname söylemek istiyorum.” diyerek konuştu.

Büyükşehir Şehremini Hayrettin Güngör bile milli güreşçinin hem memleketini hem bile ülkesini gururlandırdığını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Bu şehirden bu topraklardan çok iri pehlivanlar çıkmıştır. Hem mevki şampiyonu hem acun şampiyonu hem üstelik olimpiyat şampiyonu çıkmıştır. Nedeniyle bu zinciri devam ettiren Belgit kardeşimize teşekkür ve kutlama ediyorum. Birkaç önce bu topraklardan bir nice şampiyonun çıktığını belirtmiştim amma 20 yıldan fazla dünya şampiyonu çıkmamış. en son Onur Eroğlu ve Harun Doğan kardeşimiz bizlere bu mutluluğu yaşatmış. 23 yıl sonradan bu duyguyu bizlere Hüccet kardeşimiz yaşattı, ben şehrim adına namına çok teşekkürname ediyorum.”

Konuşmaların peşi sıra Güngör, Akbudak’a koz oyma sandık, altın ve türlü hediyeler sunma etti.

Akbudak’a ziyaretlerinde ailesi ve Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Cemil Gri zevcelik etti.

Milli sportmen henüz sonra Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun ve Göksun Belediye Reisi Hüseyin Ateşin Görgülü’ı müzakere etti.

Göksun ilçesinde davul zurnayla karşılanan milli sporcuya Belediye Reisi Vazıh, ilçe halkı adına arsa ihsan etti.Share: