ABD’den Türkiye’nin Suriye’ye umulur esmer harekatı öncesi skandal hamle! PKK’nın ortamında bulunduğu yapıya korkulu cebe yardımı yaptılar

13 Son Teşrin Ahzüita günü İstiklal Caddesi’nde 6 vatandaşımızı kaybettiğimiz yıldırı saldırısının arkası sıra TSK Suriye’deki teröristlere cebin bire bir gelgel operasyonu düzenlerken, henüz sonra bunun benzeri karaca operasyonuna birlikte evrilebileceğine dair meşruhat gelmişti.

YEREL MEDYADAN ORTALIĞI KARIŞTIRACAK İDDİA

Bölgede gerilimin faziletli olduğu aynı dönemde şaşkınlık mucit bire bir argüman terör örgütlerine yakın konumlanan yerli medyadan geldi. DEAŞ ile mücadele maskesi altında ABD’den destek alan ve bünyesinde yıldırı örgütleri PKK/PYD/ YPG’yi barındıran Suriye Demokratik Güçleri ile ilgili azrail ayrımsız iddia ortaya atıldı.

Suriye heybet ajansı Sana, bu görseli paylaştı.

“2 ASKERİ KONVOY GÖNDERİLDİ”

Evcil medyada vadi düz haberlerde ABD’nin kaslı silahlardan oluşan 2 askeri konvoyu SDG’nin kontrolündeki bölgeye gönderdiği öne sürüldü. İddiaya bakarak 2 askeri barhana, Irak ve Suriye arasındaki çizgi kapısından geçerek terör örgütünün kontrolündeki bölgeye ulaştırıldı.

“KONVOYDA INSIYAK VE SİLAHLAR VAR”

Merkezi İngiltere’de kâin Suriye İnsan Hakları Gözlemevi’nden yapılan açıklamada biri 40 ötekisi 90 araçtan oluşan askeri cephane gebe konvoyda gelgel defans sistemleri amacıyla radarlar ve silahların düzlük aldığı belirtildi.

Share: