5 bin almanak sağaltım yöntemi volkanik taşlarla onma saçıyor

5 bin yıllık sağaltım yöntemi volkanik taşlarla iflah saçıyor

DİYARBAKIR – Şita aylarının gelmesiyle birlikte insanlarda oluşan yorgunluk, adale ağrıları ve adale spazmlarının giderilmesi amacıyla 5 bin yıllık volkanik taşlarla muteber terapi yöntemi iflah dağıtıyor.

Diyarbakır’de tıpkı otelin SPA merkezinde, artık kış aylarında oluşan kas ve fibromiyalaji rahatsızlıklarında oylumlu kurum oynayan katıksız terapiler kış aylarına girilmesiyle alay malay imdi yeğleme edilmeye başlandı. Şita aylarında kas ağrılarının artmasıyla gelişigüzel ağrıların giderilmesi için geçerli şifalı volkanik taşların muhtemelen bire bir ısıda ısıtılıp terapistler eliyle danışanlara uygulandığını belirten Dr. Muhsin Duran, “Malumunuz kış aylarına girmiş bulunmaktayız. Kış aylarında insanların özellikle kaslarındaki ağrıları artmaktadır. Bununla ilgili şifalı taş dediğimiz volkanik taşlar, belli tıpkısı ısıda ısıtılıp terapistlerimiz tarafından danışanlarımıza uygulanmaktadır. Bu şekilde şikayeti olan müşterilerimizin ağrıları giderilmektedir. Gayet dahi verimli sonuçlar alıyoruz. Kas ağrıları, adale spazmları, fibromiyalji üzere rahatsızlıklarda çokça mehabetli neticeler alınmaktadır. Danışanlarımız geçerli sağaltım sonrası haddinden fazla mutlu kalıyorlar. Merkezimizden güler yüzle çıkmaktadırlar. Danışanlarımız, bize başvurduklarında ağrılı ve sıkıntılı halde gelip bahtiyar ayrımsız şekilde çıkmaktadırlar. Kişinin durumuna bakarak 3-5 seans aralığında terapistlerimiz aracılığıyla danışanlarımıza uygulanmaktadır. Bölgemizde böyle tabii terapiye iri bir istek var. Saf kere ile terapi yönteminde kullandığımız teknikler, fizyoterapistlerimizin kendi geliştirdikleri umum teknikleriyle yapılmaktadır” dedi.

5 bin almanak saf yöntem

Volkanik taşlarla geçerli katıksız yöntemin 5 bin almanak bir terapi olduğuna değinen Dr. Duran, “Bu formül haddinden fazla sakat benzeri yöntem olmakla bu arada 5 bin yıla dayanmakta ve hipokrat zamanına kadar gitmektedir. İnsanlarımız bunun kullanılmamış farkına varıyor. Irak Maşrık ülkelerinde bu otama oylumlu benzeri şekilde kullanılmaktadır. Ülkemizin de mahsus yerlerinde şuan çetin tıpkı şekilde kullanılıyor. Maşrık bölgelerinde bizler bu hizmeti eskimemiş vermeye başladık. Taş terapilerimiz kısaca tıpkı saat sürmektedir. Volkanik taşların terapisi hem şita aylarında hem da yaz aylarında yapılabilir. Ama ihtiyaca bakarak şita aylarında henüz okkalı murat edilmektedir” ifadelerine yer verdi.

Kayapınar ilçesinde mevcut Meclis Derma SPA Fitness merkezinin açılışı düzenlenen ayrımsız törenle gerçekleşti. Açılışta mütekellim Diyarbakır Ticaret ve Endüstri Odası Başkanı Mehmet Kayaç, “Tığ kentimizin sanayide gelişmesini önemseyip çalışıyoruz ama sanayide gelişmek yegâne başına olmadığını dahi çok dolgunca biliyoruz. Buraya ati olan alelhusus beyaz yakalıların ailelerinin ve çocuklarının henüz kalifiye oteller, okullar ve güzellik merkezleri gibi alanların olması ister istemez beşeri sermaye dediğimiz insanların da kentimizde sonsuz kalmasına neden olacaktır” dedi.

Share: