30 yıl ilk dondurulan embriyodan ikiz süt kuzusu dünyaya geldi

ESIR’nin Tennessee eyaletinde 30 sene geçmiş dondurulan embriyolardan Lydia Ann and Timothy Ronald Ridgeway adında koşa bebek, 31 Ekim’de dünyaya geldi. Yetkililer, daha evvel 24 ve 27 almanak embriyolardan çağa dünyaya geldiğini belirterek bunun benzeri rekor olduğunu duyurdu.

Özel ayrımsız kuruluş olan Millî Oğulcuk Ihsan Merkezi (NEDC) tarafından basına yapılan açıklamada 30 yıl önce muaf er bezi ve spermlerden laboratuvar ortamında döllenmiş ve henüz sonraları dondurulmuş embriyolardan 31 Ekim’de ikiz bebek dünyaya geldiği belirtildi.

DÜNYANIN ARZ YAŞLI BEBEKLERİBebekler, 30 yıl önce bağışçıların er bezi ve spermlerinden karın dışında döllenmiş ve saatler sonradan -128 derecede sıvı nitrojenle dondurulmuştu. İkiz süt kuzusu, oğulcuk halinde 30 yılı laboratuvarın deposunda dondurulmuş yerine geçirdi ve Ridgeway çifti yoluyla yavru edilerek Rachel Ridgeway’in (33) rahmine yerleştirildi. KÖLE basınında dünyanın yer buğulu bebekleri kendisine adlandırılan Lydia Ann and Timothy Ronald’ın keyif durumlarının yerinde olduğu ifade edildi.İkiz embriyoların, IVF yöntemiyle isimsiz 50 ve 34 yaşlarındaki evli aynı koşa yoluyla bağışlanan yumurta ve spermlerden döllendiği belirtildi. Basına mütekellim baba Ridgeway, bebekler döllendiği ant kendisinin 5 yaşında olduğunu belirterek durumun baş fitneli olduğunu tabir etti.

Share: