3 İLDE BESİCİLERİ CALI DEKONTLA DOLANDIRANLARA FAALIYETLER: 10 GÖZALTI

GAZİANTEP’te, kendilerini kom sahibi adına tanıttıkları kişilere, hayvanlarını satın almak istediklerini söyleyip, sahte hesap belgesi göstererek dolandıranlara yönelik işler düzenledi. 3 ildeki operasyonda, 10 yabansı gözaltına alındı, 5 milyon 100 bin teklik dolandırıcılığın meydana geldiği 30 olay aydınlatıldı.

Gaziantep’te, jandarmaya başvuran gâh besiciler, yanlarına gelen ve vazifeli emeklisi olduktan bilahare çiftlik kurduğunu söyleyen kişilere hayvanlarını kıymak amacıyla anlaştıklarını söyledi. Çiftlik sahibi kendisine bildikleri kişilerin, kendilerine parayı banka hesaplarına gönderdiklerine ait dekont gönderdiğini, fakat hayvanları aldıktan bilahare gittikleri bankada, dekontun düzme olduğunu fark edince dolandırıldıklarını anladıklarını belirtip şikayetçi oldu.

Güllabi, araştırmasında bire bir şüphelilerin, eş şekilde 30 kişiyi dolandırdıkları ve bu kişilerden aldıkları epey ve kocabaş hayvanları 5 milyon 100 bin lira karşılığında başkalarına sattıklarını belirleme etti.

Yapılan çalışmada kimliği belirlenen şüphelilerin yakalanması için güllabi, Gaziantep ve Kilis ile 1 ilde elan düzenlediği operasyonlarda 10 şüpheliyi gözaltına aldı. Şüphelilerin adreslerindeki aramalarda ise 312 alelade ve kocabaş efsanevi, 5 hesap belgesi, 1 tablet ve 9 el telefonu ele geçirdi. Operasyonla 30 ayyarlık olayı aydınlatılırken, 10 şüphelinin jandarmadaki işlemleri devam ediyor.

Share: