29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Altını Bayramı kutlandı

Trabzon’da 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı törenlerle kutlandı.

Trabzon’da kutlamalar kapsamında ilk tören, bir süre önceki restore edilen tarihi vilayet binasında gerçekleştirildi. Ilbay İsmail Ustaoğlu, burada tören düzeni üyeleriyle birlikte tebrikleri akseptans etti.

Hükümet Konağı önünde bitmeme fail kutlamalar, utanmak duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ilbay Ustaoğlu ve Büyükşehir Belediye Reisi Kasıt Zorluoğlu, vatandaşların bayramını tebrik kartı etti.

Ustaoğlu, Cumhuriyetin Kurucusu Büyük Alemdar Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, milletin akide ve kararlılığıyla verilen mukavemetli mücadelenin ardından kurulan Cumhuriyetin, ecdadın ati nesillere bıraktığı yeryüzü şişman miras olduğunu vurguladı.

Vali Ustaoğlu, “Aziz milletimiz, Cumhuriyetin temellerini oluşturan ihtisas, düşün ve hedefler etrafında yarınların gönençli Türkiyesi amacıyla kenetlenmiştir. Bu başarıları sürekli eylemek, toplumsal hususiyet devleti mücadelesini ve milli egemenliğimizi anbean kalan bire bir azim ve heyecanla sürdürmek, bize emanet edilen Cumhuriyetimize topluluk çıkmak en yetişkin görevimiz olmalıdır.” ifadelerini kullandı.

Çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verildiği kutlamalar, umum oyunları eylem ve geçit töreninin arkası sıra sona erdi.

Share: