2 bin 655 km pedal çevirerek 23 şehri dolaştı

Organ bağışına ilgi başlamak için bisikleti ile Adana’dan yola çıkan 44 yaşındaki Kemal Yücel, 10 Ağustos’tan bu zamana kadar 2 bin 655 km ayakçak çevirerek, 23 şehri dolaştı.

6 yaşındaki oğlunu düşünce tümörü ameliyatının ardından kaybeden Eksiksizlik Yücel, kendisini içtimai gravite projeleri ve farkındalık çalışmalarına adadı. Gelişmemiş sürece ilk organ aktarımı sırası muntazır bire bir kişiye canlıdan canlıya karaciğerini de bağışlayan Yücel, apayrı asıl ve babaların üstelik bala acısı çekmemesi amacıyla uzuv bağışı konusuna dikkat temizlemek hesabına Türkiye’yi pedallıyor.

“23 ili bisikletle geçtim, 2 bin 655 km ayakçak çevirdim”

Türkiye’yi pedallayarak farkındalık oluşturmayı hedeflediğini ifade eden Eksiksizlik Yücel, “Ana göze ve uzuv bağışı konusunda içtimai bilinci arttırmak için 10 Ağustos tarihinde velespit ile Adana’dan yola çıktım. Rota çerçevesinde 41 şehri gezmeyi planlıyorum. Bu çerçevede kısaca 6 bin kilometre ayaklık çevireceğim. Amacım lösemi hastası çocuklara, nakil bekleyen hastalara akla yatkın donörün bulunması ve onların hayata tutunmalarını sağlamaktır. İlik bağışı konusunda insanlar çok kavisli bilgilere sahiptir. Ego bisikletle gezerek ilik bağışının ve uzuv bağışının hem önemini anlatıyorum hem üstelik hangi kadar çarpık çurpuk ayrımsız ameliyat olduğunu anlatıyorum. Ben 9 sene ilk zürriyet acısı yaşadım. Bu turdaki amaçlarımdan biriside ana babaların benim üzere uşak acısı yaşamasını engellemektir. Bugüne büyüklüğünde 23 şehir gezdim. 23 site içerisinde kestirmece 2 bin 655 kilometrede kaide çevirdim” dedi.

“On Paralık tanımadığım tıpkısı hastaya karaciğerimi verdim”

Kendisi bile canlıdan canlıya uykuluk bağışçısı olduğuna değinen Yücel, “6 yaşında Mürtefi Yengi adında bir oğlum vardı. 2013 yılında sömestr tatili sırasında gittiğimiz ayrımsız AVM’nin buz pistinde düşerek başını çarpması sonucu arama amaçlı hastaneye götürdük ve ortada ur olduğunu öğrendik. Bunun üzerine yaşama alın bir mücadele başlattık. Etibba faaliyetler olmazsa eğer 1 hafta içerisinde öleceğini söylediler. Akıl tümöründen işler oldu fakat 9 günce dirim mücadelemizi maatteessüf kaybettik. Eksantrik çocuklara hayat vermesi için rahmetlik oğlum Şanlı Yengi’nun organlarını bağışladım. Köle tahminî 14-15 ay ilk hiç tanımadığım benzeri hastaya karaciğerimi verdim. Hem oğlum hayat kurtardı hem dahi ego ona laik tıpkısı ata olduğumu göstererek fahri olarak örgen bağışı yaptım ve tıpkısı hastanın hayata tutunmasına şalter oldum. Yaşadığım çocuk acısını ayrıksı çocuklara umuda dönüştürüyorum” diye konuştu.

Yücel Samsun sonrasındaki rotası hakkında ise şunları söyledi:

“Samsun’daki rotamın arkası sıra Karadeniz yaka yolundan devam ederek turumu tamamlayacağım. Önümüzdeki hedefim; Sinop, Kastamonu, Bartın esasen o rotayı izleme ederek Düzce, Kocaeli, İstanbul, Çanakkale ve ardından Veli Bölgesine, Akdeniz Bölgesine inerek 10 Ilk Teşrin haset turumu Adana’dahi süpürmek.” – SAMSUNShare: