147. saatte kurtarılan Cudi’nin evvel sözleri: “Ego haddinden fazla kirliyim, beni hamama götürün”

Antalya Dağ Belediyesi’nin arama istirdat ekiplerinin katıldığı kurtarma çalışmalarında 7. dönüş 147. saatte 11-12 yaşlarındaki Cudi ve anneannesi salim adına enkazdan çıkarıldı. Cudi’nin önceki sözleri ise, “Ben çok kirliyim, beni hamama götürün” oldu.

10 ili etkileyen Kahramanmaraş merkezli iki nazik depremin arkası sıra taharri istirdat çalışmaları tamam hızıyla devam ediyor. İlk günden itibaren sarsıntı felaketinin yaşandığı bölgede olan Nişan Belediyesi taharri kurtarma ekipleri, bir nice kurtuluşa şahitlik etti. Nişan Belediyesi kontrol Kkrtarma ekiplerinden 7. günde 147 saat bilahare umutları yeşerten aynı istirdat haberi elan geldi. Hatay’ın Yıkamak Mahallesi’nde depresyon altında kalan 11-12 yaşlarındaki Cudi ve anneannesi, peş peşe sağlıklı adına çıkarıldı. Kurtarma çalışmaları sırasında Cudi, “Sayıyorum. Tığ 7 gündür çöküntü altındayız. Ben çok kirliyim, beni hamama götürün” dedi. Cudi sedye ile ambulansa bindirilirken, “Su verecek misiniz?” diyerek sordu.

Acı Belediyesi kontrol istirdat ekiplerinin “Kimse var mı?” çağrısına gürültülü gelmesiyle başlayan kontrol istirdat çalışmalarına Zonguldak madencileri, Kütahya madencileri ve İstanbul itfaiyesi da bindi oldu. Nişan Belediyesi ekipleri, Cudi’nin 7 eğik binadan zemine indiğini, oluşan dirim boşluğu sebebiyle hayata tutunduğunu söyledi. – HATAY

Share: