100’ü fazla yabancı hekim, kadavralar üstünde bedii cerrahi ameliyatı uyguladı

Taş Hastanesi’nin açılışı, bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Beniz Germe, Boyun Germe ve Vabeste Atravmatik Rinoplasti kursu ile gerçekleştirildi. Sonunda ilk defa bir hastane, ilmî ağırşak ile küşade oldu. 34 farklı ülkeden mevrut 100’ü aşkın cerrahın katıldığı kursta, Taş Hastanesi kurucusu ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Süleyman Taş tarafından gerçekleştirilen burun estetiği, beniz germe ve sorumluluk germe ameliyatları enerjik izlenirken, Dr. Taş’ın ‘scarless facelift’ yani izsiz beniz germe diye adlandırdığı bakir tekniği üstelik katılımcılarla paylaşıldı. Kongrenin ikinci gününde cerrahlar zinde kadavra kursu ile ameliye ika şansını yakaladı. Kursa fiziksel olarak katılamayan cerrahlar dahi online namına kurstan intifa imkanına erişti.

26 Kasım’da Taş Hastanesi’nde başlayan kurs, 27 Kasım’bile güre kadavra kursu ile sonuç buldu. Yüz Germe, Dal Germe ve Sadık Atravmatik Rinoplasti kursunun evvel gününde enerjik cerrahiler ile burun estetiği, yüzü gençleştirme, yüz ve dal germe ameliyatları sonuç teknolojik gelişmeler kullanılarak katılımcılara gösterildi. İkinci günde ise Prof. Dr. Taş, elçi cerrahlar ile teşrih laboratuvarına geçti, onlara uygun tüvana kadavralar üstünde bütün beğenilen cerrahi ameliyatlarını yaptırarak, elde edilen teorik bilgilerin cerrahlar tarafından pratiğe aktarılmasını sağladı. 6 yıldır millî ve uluslararası kurslar düzenleyen Dr. Taş, kursa katılan cerrahlara edimsel genişlik ferah uygulamaları öğrettiklerini belirtti. Suudi Arabistan’dan tüvana kadavra kursuna katılan plastik cerrah Faisal Alfaqeeh, “Dr. Taş bizim uyguladığımızdan değişik bir teknikle bizleri tanıştırdı. Gayrı doktorların birlikte bu tekniği uygulamasını ve pratikte görmeyi haddinden fazla istiyorum” dedi.

“SONSUZLUĞU VE EBEDİYİ AMAÇLIYORUZ”

İlk kez ayrımsız hastanenin bilimsel benzeri ağırşak ile açıldığını belirten Prof. Dr. Süleyman Taş, “Bu konuda çokça heyecanlıyım. Sayrılarevi adına hastalara esasen bilginizi sunuyorsunuz, hastalar de bilginizden çevre sizden gelip hizmet alıyor. Taş Hastanesi kendisine bilgimizin hangi kadar art düzem olduğunu hissettirebilmek ve bunu gösterebilmek amacıyla ilmî aynı kurs eşliğinde açılışı yapmaya karar verdik. Nedeniyle nazirsiz benzeri an yaşıyoruz. Hastanenin adı nesep ismimi çağrıştırıyor amma orada vermeye çalıştığımız haddizatında bizim kurumsal kimliğimiz olan ‘Timeless Aesthetic Surgery’ kelimelerinin kısaltılmasından geliyor. ‘Timeless’ ebedi, sonsuzluğa giden benzeri yapı geçmek. Yani 3 günce, 5 günce veya 1 mahiye ayrımsız iş yapmıyoruz. Hastaların cerrahi müdahale olduktan bilahare dahi takip edilmesi lazım, o sonucun sonsuz kalması geçişsiz. Sonsuzluğu ve ebediyi amaçladığımız için ‘Timeless’ kelimesini seçtik” ifadelerini kullandı.

“KURSTA ÖĞRENDİKLERİ TEKNİKLERİ, ÜLKELERİNDE KENDİ HASTALARINA SUNABİLİYORLAR”

Prof. Dr. Taş, “Tığ bu kursları 6 yıldır düzenliyoruz ve seçkin yıl yüzlerce operatör kursumuza katılıyor. Bugüne kadar 34 farklı ülkeden katılımcı aldık ve binlerce operatör bu kurstan yararlanma etti. Gelenler beniz estetiğinden büyüklenme estetiğine yüz biçimlendirme ameliyatlarından gençleştirme ameliyatlarını öğrenip ondan bilahare ertesi devir kadavra dediğimiz bedenler üstünde insan laboratuvarında deneme fırsatı bularak pratiklerini geliştiriyor ve parçalanmamış adına tekniği kavrayıp ondan sonraları kişi ülkelerine gidip bu tekniği öz hastalarına sunabiliyorlar. Teknolojik gelişmeleri ve bilimi haddinden fazla yakından takip ettiğiniz antlaşma onların dışında eksiklikleri de görüp siz konusunda bir şeyler koymaya başlıyorsunuz. Haddizatında bu geliştirdiğim teknikler biraz da onu gösteriyor. Tabi bunu hatırlamak süssüz değil benzeri sürü ilmî yayın ve süreç aşaması var ama bunların hepsini geçip bugüne kadar 50’nin üzerinde ustalık yayımladık. Onlarla bu arada kamu sonuç teknolojik gelişmeleri de izleme ediyoruz. Fakat bunlarında az olduğu noktada yine cerrahi aletler tasarlayıp hastaya yeryüzü gani sonucu pekâlâ veririz diye öz aletlerimizi ürettik” diye niteleyerek konuştu.

“BÜYÜKLENME AMELIYATINDA DA İZSİZ KAPALI RİNOPLASTI YAPIYORUZ”

Prof. Dr. Taş geliştirdiği izsiz beniz germe yöntemiyle ait da şöyle konuştu:

“Konferansın önceki gününde deli dolu cerrahiler yaptık, bu cerrahilerde kibir estetiği, beniz ve sorumluluk germe ve yüzü gençleştirme ameliyatlarının hepsini ayrımlı teknikler uygulayarak gösterdik. Tığ bu tekniği ‘scarless facelift’ yani izsiz yüz germe diyerek adlandırıyoruz. Zira hastaların yeryüzü iri korkusu bu ameliyatlardan sonraları mütezayit acı izler ve ameliyatlarının anlaşılan olması. Koku Alma Organi ameliyatında da aynı şekilde izsiz sınırlı rinoplasti yapıyoruz. Tekniklerin ve ameliyatların mecmu detaylarını kursun önceki günü etken cerrahilerle gösterdikten sonraları kadavra laboratuvarında 10 ayrımlı kadavra üzerinde katılan cerrahlar tarafından kılgı edildi.”

“REVİZYON ORANLARIMIZ İNANILMAZ DÜŞTÜ”

İzmir’den gelen Kulak Burun Geçit Uzmanı Birey Ercan, bu kurslara 4 yıldır katıldığını belirterek, “Süleyman beyden çok madde öğrendim. Şahsen özlük tekniğiyle 2 bine andıran büyüklenme estetiği yaptım. Soy anlamda dahi revizyon oranlarımız inanılmaz benzeri şekilde düştü. Haddinden Fazla yararlı bire bir kurstu. Yıllık hadise sayısı çok çok olan tıpkısı doktorum. Yüzde 10-15’e yakın revizyon oranımız vardı. Bu 100 hastayı geçiyor. Süleyman Bey’in yanına geldiğim antlaşma revizyon oranım yüzdelik 5’in bile çokça altına gitti. Henüz balaban bire bir mutluluk gayrimümkün ki” dedi.

“RİNOPLASTİ SONUÇLARI BEKLENMEDIK VERİCİ”

Endonezya’dan mevrut Plastik Operatör Puti Adla Runisa Arryman, “Rinoplasti kursunu izledik. artık beniz, üzeri germe ve kadavra kursuyla ilgileniyorum. Süleyman Hocanın rinoplasti sonuçları haddinden fazla güzel ve tepeden inme verici. Türkiye’nin hastane servisi üzerine daha istikbal olduğunu düşünüyorum amma Endonezya halkına baktığımız zaman haddinden fazla açık bire bir tenevvü var. Tipik adına popülasyonumuz değişik. Buradaki yenilikleri sanmak üzere buradayız” diye niteleyerek konuştu.

“KONUYU ALANIN SUNMA İYİ UZMANLARINDAN AKTARMAK İÇİN KURSA KATILDIM”

Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’dan katılan Plastik Operatör Faisal Alfaqeeh ise “Yüz ve üzeri germe, ayn kapağı ameliyatlarına çokça ilgiliyiz. Konuyu, alanın bildirme ongun uzmanlarından sanmak, bilgilerimizi bollatmak istiyoruz. Bu nedenle kursa munzam bulunmaktayım. Kurstan haddinden fazla yararlandığımı söyleyebilirim, Dr. Taş bizim uyguladığımızdan ayrımlı bire bir teknikle bizleri tanıştırdı. Özge doktorların de bu tekniği uygulamasını ve uygulamada görmeyi çok istiyorum” şeklinde konuştu.

TAŞ HASTNESİ HAKKINDA

5000 metrekare kapalı alana yayılmış olan TAŞ Hastanesi’nde 30 yataklı vagon züğürt yatağı, akıbet teknolojiye eş 3 Ameliyathane, 5 Saç teşrinievvel odası, 3 Diş tedavisi odası, 5 Iyileştiren beğenilen odası, 16 ayrı branşta doktor poliklinik odası, Odyometre, Grafi, MR ve Tomografi odaları, 7/24 Ivedi Servisi, Tıbbi Laboratuvarı ile arka dozaj benzeri hep kurulmuştur.

Kapsamlı Plastik, Rekonstrüktif ve Bedii Cerrahi hizmetlerinin (Rinoplasti, Beniz Germe, Üzeri Germe, Fox Eyes, Meme Estetiği, Saç Ekimi ve Bedii Diş) birlikte Cildiye, Kulak Koku Alma Organi Boğaz (KBB), Pediatri, Dahiliye, Fizik Otama, Ortopedi ve Travmatoloji, Jinekoloji ve Mevlit, Radyoloji, Umumi Cerrahi ve Metabolik Cerrahi, Saç ekimi, Diş Hastalıkları, Lazer Epilasyon ve Görk Birimi, Mamografi, Ozon Tedavisi, Beslenme ve Diyet Uzmanı, Psikoloji, Iyileştiren Check Up ve Evde Sağlık Hizmetleri sunulmaktadır.

– Hastanesi

Share: